Pomoc dla osób bezdomnych

Pomoc dla osób bezdomnych w Iłowej

     Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej informuje, iż celem złagodzenia skutków bezdomności podejmuje szereg działań wspierających i motywujących. Priorytetem dla nas jako pracowników pomocy społecznej jest zminimalizowanie skutków bezdomności w tym trudnym zimowym okresie. W związku tym, z dniem 19.11.2018r. w trybie interwencyjnym otworzyliśmy ogrzewalnię w godzinach od 22.00 do 7.00, a od 1 grudnia 2018r. ogrzewalnia jest czynna w godzinach od 18.00 do 8.00. W sytuacji bardzo niskich temperatur  udostępnimy ogrzewalnię w godzinach niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa osobom bezdomnym (podobnie jak w ubiegłym roku).  Do chwili obecnej z ogrzewalni  skorzystało 8 osób. Osoby korzystające z ogrzewalni mogą liczyć na  kąpiel, ciepły napój, nową bieliznę (majtki, kalesony, podkoszulki) czystą odzież.

Wszystkie osoby bezdomne zostały poinformowane o możliwości skorzystania ze schronienia, zadbania o higienę osobistą, otrzymania czystej, nowej bielizny oraz odzieży zimowej.

      Nadal współpracujemy z funkcjonariuszami policji, obejmujemy wszystkich chętnych wsparciem w formie gorących posiłków ( w dni robocze), udzielamy pomocy w formie obuwia, odzieży zimowej. Udostępniamy termosy na ciepłe napoje.  Posiadamy również termosy do posiłków. W godzinach pracy, w siedzibie  Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej, osoby bezdomne mogą również skorzystać z ciepłej herbaty, którą przygotowują pracownicy.

     Staramy się dotrzeć z pomocą do wszystkich osób potrzebujących. Osoby bezdomne są na bieżąco informowane o rodzaju i miejscu pomocy, z której mogą skorzystać. Informacje również są przekazywane bezpośrednio przez pracowników socjalnych.

Oczywiście okres zimowy jest trudny nie tylko ze względu na bezdomność, dlatego też udzielamy pomocy wszystkim potrzebującym mieszkańcom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej , której nie są w stanie przezwyciężyć własnymi staraniami. Udzielamy pomocy w formie zakupu lub dofinansowania do opału, żywności , ciepłych posiłków.

Staramy zdążyć z pomocą do wszystkich, o których wiemy, dlatego apelujemy do mieszkańców Gminy Iłowej o wrażliwość  na los innych ludzi , samotnych, schorowanych , starszych , których powinno się objąć pomocą , a o których być może jeszcze  nie wiemy.

Telefon do OPS w Iłowej : 683774948 lub 683609421, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                                                        Z poważaniem

                                                                              

                                                             Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej

                                                                                   Elżbieta Kinal

 

Placówki Pomocy dla Osób Bezdomnych

Apel wojewody dot. akcji Zima 2018-2019

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych w Iłowej

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych w Iłowej

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej przypomina, że od 19 listopada 2018 r. w godzinach 22.00-7.00 czynna jest Ogrzewalnia dla osób bezdomnych z terenu naszej gminy.

Od 1 grudnia 2018 r. Ogrzewalnia dla osób bezdomnych czynna będzie w godzinach od 18.00 wieczorem do 8.00 rano następnego dnia.

Pobyt w ogrzewalni jest bezpłatny.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej

Elżbieta Kinal

Łaźnia dla osób bezdomnych

POMOC BEZPŁATNA – BEZ SKIEROWANIA

 

 

       Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej informuje, że w okresie od 02 lipca 2018 r. do 27 sierpnia 2018r w każdy poniedziałek w godzinach od 09.00 do 13.00   będzie czynna Łaźnia dla Osób Bezdomnych przy ul. Piaskowej 1 a, 68-120 Iłowa.

Łaźnia przeznaczona jest dla Osób Bezdomnych (kobiet i mężczyzn) z terenu Gminy Iłowa.

 

Elżbieta Kinal

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej

Zarządzenie Nr 46/2017

Zarządzenie Nr 46/2017

Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej

z dnia 21.12.2017r.

 

 w sprawie: wprowadzenia Regulaminu Ogrzewalni prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej .

Na podstawie  Zarządzenia  nr 430/17 Burmistrza Iłowej  z dnia 6 grudnia 2017r w sprawie uruchomienia ogrzewalni dla bezdomnych z terenu gminy Iłowa oraz Zarządzenia nr 437/17 Burmistrza Iłowej z dnia 21.12.2017r. o zmianie zarządzenia w sprawie uruchomienia ogrzewalni dla bezdomnych z terenu gminy Iłowa,  zarządza się co następuje:

 

§ 1.  Niniejszym Zarządzeniem wprowadza się Regulamin Ogrzewalni dla osób bezdomnych, która jest prowadzona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej.

§ 2.  Regulamin, o których mowa w §1, stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

§ 3.  Zarządzenie obowiązuje z dniem podjęcia .

 

Regulamin Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych

Dodatkowe informacje

Serwis www.ops.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych panem Markiem Biedakiem pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.