Apel zimowy

APEL ZIMOWY

Zbliża się zima, okres szczególnie trudny dla osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych. W tym okresie warto pomyśleć o tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, właściwego reagowania, obywatelskiej troski o drugiego człowieka.

Poniżej umieszczamy wykaz placówek dla osób bezdomnych 2017/2018  przygotowane przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Zachęcamy do zapoznania się z udostępnionym materiałem. Szybka i umiejętna reakcja na stan zagrożenia życia lub zdrowia osób znajdujących się w szczególnych sytuacjach może być dla nich ratunkiem w tak trudnym okresie jakim jest zima.              

Osoby wymagające wsparcia prosimy kierować bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej przy ulicy Kolejowej 7, gdzie jest możliwość otrzymania wsparcia w postaci ciepłej odzieży, gorącego posiłku
i profesjonalnej pomocy, a w razie potrzeby skierowania do schronisk dla osób bezdomnych.  Zgłoszenia telefoniczne można dokonywać  pod nr tel. – 68 3774948, 68 360 9421 lub  na telefon alarmowy Policji  997 /112 oraz bezpłatną infolinię – 800 109 160.

    Kierownik OPS w Iłowej

                                                        Elżbieta Kinal

Wykaz placówek dla osób bezdomnych 2017/2018