Jadłodzielnia w Iłowej

W naszej gminie funkcjonuje „JADŁODZIELNIA”. Lodówka jest już gotowa do przyjmowania i wydawania produktów, którymi pragniemy się podzielić, znajduje się przy bocznym wejściu do Biblioteki Kultury w Iłowej. Ideą „JADŁODZIELNI” jest niemarnowanie jedzenia.

Często w naszych domach pozostają przydatne do zjedzenia produktu i potrawy spożywcze. Trudno czasami określić ilość przygotowanych potraw, a później nie wiadomo co z nimi zrobić. Więc, o ile posiadamy przydatne do spożycia produkty, które sami byśmy zjedli bez obaw, ale nie mamy na nie ochoty, zapraszamy do dzielenia się w JADŁODZIELNI 😊

Żywność trafiająca do lodówki musi być dobrze opisana, szczególnie chodzi o datę przygotowania czy zakupu. Nie będzie można zostawiać np. jajek czy mięsa, ale już warzywa i owoce tak, również słodycze, czy ciasta. Proszę przestrzegajmy REGULAMINU – znajduje się na lodówce.

JADŁODZIELNIA jest dla wszystkich chętnych do dzielenia się żywnością „Masz – podziel się, chcesz – częstuj się„.

Inicjatywa powstała dzięki zaangażowaniu i współpracy Burmistrza Iłowej, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej oraz Dyrektora Biblioteki Kultury w Iłowej.